Publikováno 1 komentář

První KAL – šátek FOREST GROVE

Společně s Katkou S. jsme se pustily do pletení úžasného šátku.

Fotku šátku jsem náhodně objevila při brouzdání na Instagramu a začala po něm pátrat – trvalo mi to 3 minuty 🙂

Já celou dobu tvrdím, že nejsem pletař šátků, nebaví mě to, nenosím je. Upletla jsem si jeden od Stephena Westa z příze Lace a řekla jsem si, že už nikdy. Ale tenhle jsem musela mít.  K činu koupit šátek mě přinutila vlastně Katka – ona to neví – ale, když mi sdělila, že už má návod začala jsem si s tou myšlenkou pohrávat a to i proto, že jsem už v hlavě měla plán na barvy. A když mi kamarádka Lenka, které jsem šátek nasdílela řekla, že je na návod 40% sleva …… ano koupila jsem 😀

Barvení bylo jasné, nabarvila jsem přízi dvojitě a pustily jsme se s Katkou do díla – tedy Katka o den dříve než já, protože to psychicky ( promiň Katko) nevydržela. Její, jenom si nahodím, večer znamenalo asi 60 upletených řad.

Návod: https://www.ravelry.com/patterns/library/forest-grove

Příze: https://vlrnarium.cz/kategorie-produktu/merinosingle/merino-sock/

Abych moc nepsala, začnu vkládat fotky 🙂

KATKA 🙂

  • START: 21.9.2018

 

25.9.2018 – po denní pauze – zatím co já pářu… Katka získává náskok a to znatelný. Katka pohodička u telky 😀

27.9.2019 – Katka má hotovo, chybí jen vyblokovat… z barvení jsme nadšené obě…. krása….

2.10.2018 – zatím co já stále pletu – Katka blokuje…. šátek má kolem 160 cm

3.11.2018 – tak a definitivně hotovo má i Katka … ta již šátek také nosí a sklízí s ním určitě úspěch. Posuďte sami – není úchvatný…..

 

dále pokračovat nemusíte 😀 já stojím na místě, můj šátek čeká na dokončení.

 

Vlnarium 🙂

  • START: 22.9.2018

25.9.2018 – pářu, nesedí mi oka…a tak jedu už čtvrtou řadu zpět…ozývá se Katka a ukazuje mi svoji práci. Doženu ji v příštím životě 😀 Dobrá zpráva je, že jsem našla chybu a opět se šnečím tempem posouvám směrem k cíli…. fotku dám večer, abych nebyla za úplnou ostudu.

1.10.2018 – no co bych napsala ….. vrhla jsem se na to a dostala se z řady 97 na 130. Jak báječně mi to šlo a i to oko, které mi zůstalo navíc v řadě asi 124 jsem šikovně zamaskovala a byla na sebe hrdá, jak jsem šikovná. Ovšem až do přidávací řady 😀 Tady jsem fatálně pohořela…. nedá se nic dělat, musím párat a po to asi hodně….a ještě jsem si nechala utéct asi 3 oka, abych to neměla úplně jednoduché. No nebudu to prodlužovat, ukočírovala jsem to až na řadě 116. A tak zase jedu pomalu dopředu…. už ani nemám sílu fotit tu přehlídku zoufalství, ale teď – teď už to dojedu až do konce 😀

2.10.2018 – stále pletu a ukončuji jednu stranu…uf…. ( Katka blokuje)

11.10.2018 – pomalu ale jistě se blížím ke konci…s druhou stranou se trápím…často mi nevycházejí oka ( kvůli mé nepozornosti) a tak pářu a zase pletu….. dneska jsem si vzala práci do našeho pletařského klubu Tvořivé ruce a zase o kousek popojela…. zítra to musím – MUSÍM – dokončit.

Malá zkouška v naší oblíbené kavárničce, kde probíhají naše setkání.

1 komentář u „První KAL – šátek FOREST GROVE

  1. velmi pěkné povídání o zrodu dvou šátků, ty barvy ach 🙂 holky jen tak dál, výsledek bude stát za to 🙂 L.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.